Bugun...
25-11-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Avrupa Büyükelçimiz Beşiktaş

Helal olsun size çocuklar. Çocuklar, diyorum çünkü bu takım şampiyonlar liginde daha çocuk yaşta. 117 yıllık bir kulüp olabilir Beşiktaş ama daha yeni yeni bizde varız demeye konuşmaya başladılar. Bu böyle de devam edecek gibi gözüküyor. 
Ligdeki Beşiktaş ile Avrupa’daki Beşiktaş farklı diyorlar ama yanılıyorlar. İkisini de oynayan takım aynı takım, taraftar aynı taraftar, stad aynı, havası suyu her şeyi aynı sadece bir farklılık var oda takımlar. Türkiye’deki rakipleri ile yıllardır oynuyorlar ve rakipleri tarafından belki de çözülmüş bir takım Beşiktaş. Ligdeki rakipleri tarafından her hafta analiz ediliyor eksi artı her yönü ile araştırılıp analiz edilen bir takımdır Beşiktaş. Avrupa’da ise durum farklı takımların gönderdikleri izleyiciler ne kadar bilebilirler ki takımı yada elindeki videolarla? sadece çok az sayıda bir bilgidir bu video ve gözlemci bilgisi sonrası şans. Ama ligde oyuncu o hafta nerede yemek yemiş, nerede ne içmiş, hangi mekana gitmiş, gece kulübüne gitmiş mi her şeyi biliyorum rakibimin analizini iyi yapıyorum o yüzden bizim ligimiz daha zor rakipler var çünkü hangi maç olursa olsun iki takım arasında bir yaşanmışlık oluyor. 
Avrupa’da ise bu farklı takımın değil oyuncuların yaşanmışlıkları olabiliyor daha çok yada bir iki maçta karşı karşıya gelmiş takımların o yüzden Avrupa’da daha başarılı Beşiktaş çünkü rakibi bizim kadar iyi bilmiyor takımı iyi tanımıyor oyuncuları takım her yerde aynı takım futbolcularda her yerde aynı. Beşiktaş Fenerbahçe’nin Avrupa’da ki puan rekorunu egale etti 11 puanla bizi tekrar Avrupa’da gururlandırdı. Tüm Avrupa bizi konuşuyor bi yerde Beşiktaş’ta çıktı diyorlar. Taraftardan herkes çekiniyor. 
Her takımın istemeyeceği bir taraftar grubuna sahip karakartal. Rakip sahada birbirleri ile iletişim kuramıyorlar. Bu analizi maçtan hemen sonra söylüyorlar dile getiriyorlar. Seyirci baskısını iyi yapan taraf biz olduğumuz zaman rakibin hareket kabiliyetini kısıtlıyoruz. Beşiktaş’a helal olsun diyor başarıların devamını diliyoruz. Eşleşme şansı istiyoruz ve kolay bir rakip gelsin     mesela Liverpol.

Bu makale 626 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ