Bugun...
25-08-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Direkten Döndük

Binlerce taraftarın alkışını almak hiç kolay değil. Hele ki bu takım UEFA kupasına yıllarca ambargo koymuş bir takım karşısında bu kadar topla oynamak topa hakim olmakta çok zor. 
Kendi liglerinde dünyanın en iyi kulüplerine karşı ki  bu takımlar Barcelona ve Real Madrid top oynatmadan yenebiliyorlarsa ki en zorlu deplasmanların başında gelen kendi seyircisi önünde kaybetmeyen bir takımdır Sevilla. 
Biz bu takıma karşı bu kadar direnç gösterip son dakikalara kadar savaşıp bir topumuz direkten dönüp onlara bu korkuyu verebiliyorsak helal olsun size Başakşehir. Avrupa da tamamen tecrübe eksikliğinden kaynaklı bir elenme olarak görüyorum. İkinci golde iki takım oyuncumuzun yeni oyuna giren rakibe karşı ayakta kalamıyorsak bu bizim eksikliğimizden kaynaklanıyor. 
Başakşehir’in Avrupa’da çok daha güzel işler yapacağına inanıyorum. Aynı rakibi Sevilla gibi UEFA Avrupa kupası liginde daha başarılı olup Avrupa tecrübesi bir üst seviyeye çıkaracağına inanıyorum ki bunu hep birlikte gördük. Şanssızlığımız çok tecrübeli bir takım karşımıza çıkması.
 Elinden geleni yapan bir takım vardı sahada. Abdullah Avcı bu takımı çok iyi analiz etmiş nerde ne yapılması gerektiğini en önemlisi maçın 90 dakika olduğunu futbolcuların bu süre içerisinde maçtan hiç kopmaması gerektiğini anlatmış olması ve takımında bunu aynen uygulaması hepimizin takdirini kazandı. 
Tek tek futbolcuları tebrik ederim ama öyle bir adam vardı ki sahada sahanın en yaşlısı 36 yaşında Emre Belezoğlu. 
Bu nasıl bir hırstır yıllarca hırsından dolayı maç kaybetmiş oyundan atılmış ve çıkarılmış olan Emre Belezoğlu sahanın en iyisiydi. Her pozisyonda o vardı. 
Takımın saha içindeki kaptanından öte itici gücüydü. Her topa basan koşan birebir mücadelelerin hepsini kazanan orta açan maçtan biran olsun kopmayan bir topu direkten dönen, ki gol olsa turu geçecektik bunları yapan adamdır Emre Belezoğlu. Fenerbahçe gönderip de 8 milyon Euro verip aldıkları Ozan Tufan değil 10 sene 100 sene oynasın formasındaki ter olamaz Emre Belezoğlunun. Kaptan maçta her şeyi yaptı. 
Koşmayan bir futbolcu varsa Emre ye bakıp da koşmaması imkansız. Yanındaki koşan adam 36 yaşında olunca sende ister istemez koşuyorsun. Maç sonunda 36 lık Emre den daha az koştuysan vay haline. Abdullah Avcı geçtiğimiz haftalarda Türk futbolunun yetiştirdiği yaşayan efsane demişti onun için biraz abartılı bulunmuştu ama az bile söylemiş. 
Emre Belezoğlu Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi futbolcudur. Gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur. Bu yaşına rağmen sen Avrupa arenasında senden çok küçük ve genç futbolculara karşı bu kadar diri kalıp oynayabiliyorsan sen bizim Türk futbolunun en iyisisindir. 
Başakşehir maçta her şeyi yaptı. Doğru koşular paslar ortalar goller. Eksik olan tek şey tecrübeydi. Adebayor Emre ikilisi gibi diğer futbolcularda onlar gibi tecrübeli olsalardı eminim biz tur atlardık. Aslında tecrübe 88.dakikada kendi faulü alıp kendi topun başına geçip topa vurmaktır tecrübe. Biz sizinle gurur duyuyoruz Başahşehir bize yaşattıkların için futbolu bize sevdirdiğin için. 
Avrupadaki şu anda bize en çok zevk veren futbolu oynadığın için teşekkürler Başakşehir. Bu takım bu sene çok canlar yakar ligde. Geçen sene kıl payı kaybettiler şampiyonluğu. İki senedir hiçbir şey yapmadan 35 milyon Euro gibi paralar kasasına koyup bu paralarla şampiyon olan Beşiktaş yerine Başahşehir olsaydı eminim daha mutlu olurduk. 
Kasasından 2-3 milyon Euro gibi oyuncu parası ödeyebilen Başahşehir düşünsenize 35 milyon Euro aldığını ben düşünmek değil görmek istiyorum inşallah bu sene o sene olur Başakşehir. Güzel futbolun için teşekkürler. 

Bu makale 783 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ