Bugun...
01-08-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Efsane Geri Döndü

Özlenen tablo sonunda yakalanmaya başlandı. Yıllardır beklediğimiz arzuyla istediğimiz Fenerbahçe’yi sonunda gördük. Önde basan geriye düşse bile maçı bırakmayan futbolcuların birbiriyle iletişim halinde olduğu bir Fenerbahçe vardı. 
Herkes sanki ilk defa oynuyormuş gibi istekli ve heyecanlıydı. Fenerbahçe’nin yeni transferleri göz doldurdu. Aykut Kocaman’ın yeni transferleri ise muhteşemdi Alper ve Ahmethan. 
Alper Eskişehir de oynadığı futbolu bize seyrettirdi. Aykut hoca onu küllerinden doğurttu adeta. Maç adına her şey güzeldi yenen gol bile güzeldi. 
Golü yememizdeki güzellik geriye düşsek bile 0-0 mış gibi saldıran geride olan değil sanki önde olan bir takım vardı sahada. Bu yüzden yediğimiz gol bile güzeldi ki geriye düşsek de öne geçebileceğimizi gösterdik. 
Aykut hoca takımın başına geçtiğinde asıl transfer mevcut kadrodaki oyunculardır dedi. Bu oyuncuları geri kazanmamız kendilerine olan güveni geri getirmemiz lazım demişti nitekim de öyle olmuş gibi gözüküyor. Sahanın her yerinde Fenerbahçe vardı. 
Oyuncuların birbiriyle olan iletişimi çok kuvvetliydi. Genç yetenek Ahmethan kendine verilen bu şansı iyi değerlendirdi. Oyunu okuması yaptığı doğru koşularla rakip defans oyuncularını bir hayli yordu. Aykut hocanın ona neden güvendiğini bize göstermiş oldu. Futbolda artık genç oyuncuların oynatılmasının şans değil zorunlu olduğunu bize göstermiş oldu iki takımda. Rakip takım stoperi 17 yaşındaki Maresic ile oynayabiliyorsa bizde 19 yaşındaki Ahmethan la oynayabiliriz dedi ve çokta doğru bir iş yaptığını gösterdi. Geleceğin yıldızlarından genç Ahmethan. 
Fenerbahçe bu kadar eksiklik olmasına rağmen tecrübesiyle galip gelmeyi başardı. Herkes belki de bir kuşkuya kapılıp acaba mı dedi 1-0 geriye düştüğümüzde yine mi hüsran dediler belki de Galatasaray mağlubiyetinden dolayı ama Fenerbahçe sürprize izin vermedi tecrübeli futbolcularıyla skoru kendi lehine çevirmeyi başardı. 
Bu maç sayesinde aslında Aykut Kocaman’ın hazırlı maçlarında ismini bile duymadığımız saçma sapan takımları neden istemediğini şimdi daha iyi gördük. Her hazırlık maçını neredeyse kaybeden Fenerbahçe Avrupa kupası maçında meyvesini verdi yenilgilerinin. Takımda santrofor defans ve 10 numara mevki olmamasına rağmen yenebileceğini gösterdi. 
Fenerbahçe’nin nerelerde eksiklik olduğunu tüm izleyenler gördü. Yeni yapılacak transferlerle bu takım nasıl bir futbol oynayacağını bizlere göstermiş oldu. Düşünün Alex gibi bir 10 numaranın olduğunu yada Lugano gibi bir defans geldiğini sadece bir düşünün. Neden olmasın. 
Umarım yapılacak yeni gelecek oyuncular takıma hızlı bir şekilde adapte olur. Şimdi geriye transferlerden sonra sadece bir tek şey geliyor Aykut hoca ve takımın istediği tek şey oda 12 numaranın yanı taraftarın tekrardan stat da ki yerlerini almasıdır. 
Haydi 12 numara rövanşta sıra sende göster gücünü göster Fenerbahçe taraftarlığını ve barış artık takımla ve statla.  

Bu makale 802 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ