Bugun...
18-12-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Trabzon Halkı Basketbol Şubesine Destek Çıkmalı

Trabzonspor basketbol şubesi çok kötü durumda ve kapanmaya yakın. Trabzonspor halkı futbol ile yatıp kalkan bir şehir ve Trabzonspor’a ciddi anlamda sevgi ve saydı duyuyor. Her maça gidiliyor gencisin den yaşlısına herkes futbol ile alakalı durumda ve her şeyi biliyorlar. Takımlarına her zaman destek oluyorlar. Aynı     desteği basketbolda bulmak çok zor hale geldi ki yönetim basketbol şubesini kapatabilir. Futbola yapılan desteğin çeyreği yapılsa basketbola bu takım her sene kafaya oynar. 
Futbolla yatıp kalkan bu şehir halkı neden aynı kulübün basketbol şubesine aynı desteği yapmıyor. Maçlarda çıkan olaylar nedeni ile ağır cezalar alan basketbol şubesine destek yapılmaz ise kapanma ile karşı karşıya. Ne bir sponsor bulanabiliyor nede oyuncuların parası ödenebiliyor. Şu anda kısa vadede oyuncuların taksitleri ödenip iş tatlıya bağlanıyor ama uzun vade de bu sıkıntıyı nasıl çözecekler. Trabzonspor yönetimi öncelikle bir spor kulübü olduğu unutulmamalı. 
Futbola yapılan destek kadar basketbola da destek olunmalıdır. Halkın da destek çıkması ve basketbol şubesi kollanmalı kol kanat gerilmelidir. Halkın takıma ciddi anlamda destek vermesi lazım. Fener Bahçe her spor branşına nasıl destek oluyorsa Trabzonspor da destek olmalıdır. Sadece futbol olmamalı bir şehrin takımı. Şehrin ismini taşıyan tüm branşlara destek olunmalıdır. Herkes taşın altına elini koymalı koskoca camianın basketbol takımı kapanmamalıdır. Tarihi boyunca sayısız başarılara imza atmış olan bu kulüp bu sıkıntıları da aşmalıdır. 

Bu makale 767 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ