Bugun...
03-11-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Şimdi ne yapacaksın Tudor

Zorlu haftalar başladı ve Tudor kaybeymete başladı. Tudor kolay maçlarda kendi kazandığını zannederek haftalardır yaptığı açıklamalarda hep kendisinin kazandığını takımı takım yaptığını bunun devam ediceğeni hem sözlü hem de el kol hareketleriyle her defasında belli etti. Bu zamana kadar oynadığı zorlu maç denebilecek 3 maç oynadı bana göre Antalyaspor Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarıdır. Bir takımın teknik direktörü kendi başarısızlığını kabul etmeyip rakip takım teknikdirektörğne sallamaya başlarsa ozaman kaybetmeye başlar. Sen nasıl olur da yenildiğin bir maçta rakip takımın taktiği hakkında böyle futbol kalmadı uzun toplarla futbolmu oynanır dersin. Bu ne acizliktir ki o teknik adam iki maçta senden 5 puan aldı. Antalyaspor başındayken berabere kaldı Trabzonspor ile de yendi. Fener Bahçe maçında daha sahaya çıkarken takım tüm futbol severlere üçlü defans ile çıkarak şunu dedin ben yenicem Fenerbahçe’yi takım değil ama ne oldu bu kararından caydın. Sakatlık yaşadığı için Semih’in çıkması sana hatanı düzeltme şansı verdi. Bu olaya rağmen sen yinede bildiğini yaparak sahanın Galatasaray adına en iyi kozu olan Gomis’i çıkarttın. 
Bu hatayi bir kez daha yaptın ve Trabzonspor maçında da sahadaki rakip takımın en çekindiği adamı Gomis’i çıkarttın. Kendi ayağına sıkıyosun Gomis istiyosun ki yaptığın değişiklerle maçı çevireyim ben yaptım demek için. Rodrigez 7’den 70’e herkesin maç esnasında gördüğü birşeydi oyuna alman gerektiği. Herkes gördü Selçuk’la olmıyacağını. Eren Derdiyok’u da yıpratıyosun. Gomis’ten hangi depertmanda daha iyi ki Eren böyle bir maçta kritik dakikalarda oyuna sokuyorsun. Olmaz Eren senin forvetin olamaz Gomis’in olduğu yerde. Eren değil aralara düz koşu bile yapamaz hale geldi. Son iki maçta 5 puan kaybettin. Galatasaray’da kredin olabilir. Türk kamuoyunda kredin yok. 
Bu maçlarda ligin ilk haftalarında olsa idi. Şöyle 2. 5. Haftalarda aralarda gelseydi bu takımlar ozaman ne yapıcaktın. Kredin olucakmıydı. Kesinlikle hayır. İlerleyen haftalarda bunu daha net göreceğiz. Artık taktik anlamında da Rıza hoca sayesinde çözüldün. Diğer teknik adamlar Antalyaspor ve Trabzonspor maçlarını izleyip sana ona göre oynasalar yeter. Rıza hoca hakkında atıp tutuyorsun haddin olmadan. Kendi ayağına sıkıyorsun. Uzun toplarla futbol kalmadı diyorsun ikinci toplarla alınabilecek topları bekliyolar diyosun. Bu cümleden sonra da diyosunki devre arasında futbolcularıma ikinci topları almamız lazım uzun toplarla çıkmamız lazım diyorsun. Ne dediğinide bilemiyorsun. Kısacası seni çok iyi okuyan bir teknik adama karşı aynı oyunda olduğu gibi ne diyeceğini ne yapıcağını hatta konuşacağını bile bilemedin. Tekrar sınıfta kaldın Tudor bakalım bu fazladan topladığın puanlar senin kredini ne kadar devam ettirecek.

Bu makale 326 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ