Bugun...
20-08-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Tur kaldı İspanya’ya

Başakşehir Sevilla maçının ilk maçını kaybetmiş olabiliriz ama mükemmel bir uyum yakaladık takım olarak. Hem Avrupa’da hem Süper Ligde fırtına gibi esiyor Başakşehir. Abdullah Avcı ve oyuncuları büyük takdiri hakkediyorlar.
Karşısında oynadıkları takım 5 kere UEFA  Avrupa liginde şampiyon olmuş bir takım. Sanki Başakşehir  5 kere kazanmış gibi oynuyordu. Herkesin ayağına sağlık. Stat tıka basa dolu. 
Oyuncular çok istekli. Emre Belözoğlu’nu ayrı bir konuşmak lazım. İlerleyen yaşına rağmen herkese nasıl bir futbol oynanması gerektiğini gösteriyor. Herkes Emre’nin sinirli agresif olduğundan şikayetçiler ama bakın bu sinir agresiflik oyun yapısı sayesinde hala dakikalarca 18 yaşındaki çocuk gibi top oynuyor. 
Emre’nin sinirli olması özellikle yenilgiyi hazmedememesi, onun en büyük özelliği. Sabaha kadar yazabilirim futbolu hakkında ama kısacası Abdullah Avcı ona neden bu kadar fazla güvendiğini herkes bir kez daha anlamış oldu.
 Milli takımda her türlü oynayabilecek kapasitededir. Hem bir lider hem abi hem kaptan hem ateşli bir taraftar. Hangi takıma gittiyse o takım için ölürcesine oynadı ve oynuyor. Başakşehir futbol kulübü şimdiden tüm Avrupa’nın dilinde. Hem ligde hem de Avrupa da güzel işler yapacak gibi duruyor. Bide bize hep zor takımlar çıkıyor bunu da anlamış değilim.  
Bize ya Manchester United, Liverpool, Napoli veya Sevilla geliyor bu da çok garip. Başakşehir futbol takımı tamamen oyuna konsantre olmuş bir durumda. Ben sadece Volkan Babacan’da form düşüklüğü gördüm, geçen sene kolay gol yemezken bu sene çok kolay goller yemeğe başladı. Mert Günok’a biraz daha şans verilmeli rekabet arttırılmalı. 
Mert, Türkiye’nin son yıllarda yetiştirdiği ender iyi kalecilerden biri. Daha fazla şans verilmeli. Yabancıların birbirine kaynaşması daha doğrusu takımın tam anlamıyla oturması için birkaç hafta var. Umarım bu zamanda takım Avrupa’dan kopmaz. Bir talihsizlik yaşadık ve aldığımız maçı verdik. 
Rövanş maçında inşallah basit hatalar yapmadan oyunu kazanırız. Abdullah Avcı’ya özellikle burada iş düşüyor oyuncu seçimlerini daha dikkatli yapmalı. 

Bu makale 727 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ