Bugun...
06-10-2017
UĞUR FARUK YILDIZ

UĞUR FARUK YILDIZ

Turistimin cebinden uzak dur

Güzel İstanbul’umuzda 12 ay turistlik bir bölge olup. Her yıl yerli yabancı milyonlarca turist gelmektedir. Bu turistler milyonlarca dolar bırakmaktadırlar. Bu paralar ülke ekonomisi açısından ciddi para bırakmaları ve katkıları anlamına gelmektedir. Ülkemizde ve şehrimizde her suçla ilgili birimler ve ekipler kolluk kuvvetlerince sağlanmaktadır. İstanbul’un en çok turist çeken yeri olan tarihi yarım adada turistler kazıklanmaktan öte adeta soyuluyorlar. Kazıklanmak ne demektir derseniz? Değerinden fazla para alır sizden satıcı buna kazıklanmak denir. Sultan Ahmet’te bu abartılarak yapılır hale gelmiş resmen soyuyorlar insanları. 
Polis her türlü suça özel birim yapıyor bu suça da özel bir birim yapılmalı resmen soyuyorlar yerli yabancı tüm turistleri. Bunun en büyük örneklerinden biri de Trabzon ilimizde yaşanıyor. Arap sermayesinin fazlaca olduğu bu ilimizde nasıl olsa paraları çok mantığı ile soyuyorlar Arap turistlerini ve yatırımcılarını. Yavaş yavaş bu durumu anlayan turistler de kaçmaya, başka ülkelere gitmeye, yatırım yapmaya başlıyorlar. Sivil polisler müşteri kılığına girse yabancı dilde fiyatı sorsalar aynı anda başka bir sivil polis Türkçe sorsa fiyatını işin aslı ortaya çıkacak. Ülkemizin en büyük gelir kaynaklarından olan turizme sahip çıkmamız lazım. Turistleri ve haklarını koruyarak buna engel olabiliriz. Acilen müdahale edilmeli tüm turistlik bölgelere özellikle İstanbul’a bu kadar çok turistin geldiği bir bölgeye. 
Her turist bir kere anlatsa gittiği ülkesinde biz kafadan 3 kişi kaybederiz. Polisin bu duruma acil müdahale etmesi gerekmektedir. Turistimin cebinden uzak dur.

Bu makale 546 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ